עבירות רכוש

עבירות רכוש כוללות התנהגויות אסורות אשר מביאות לפגיעה בקניינו של הזולת ללא הסכמתו עד לשלילה מוחלטת של הקניין. יש לזכור הזכות לקניין הוכרה כזכות חוקתית.

בין עבירות הרכוש הנפוצות, ניתן למנות גניבה, שוד ופריצה. פורץ למשל הוא כל מי שנכנס למקום ללא רשות או דרך פתח שלא מיועד לכניסה או אפילו שנכנס למקום בתחבולה או קנוניה. עבירת השוד לדוגמה מכילה פגיעה בקניין תוך התנהגות בעלת יסוד אלים, ונחלקת לשני סעיפים: שוד ושוד בנסיבות מחמירות. ההבדל בין הסעיפים טמון בנסיבות ביצוע השוד.

לכן, אין זה פלא שעבירות רכוש נחשבות חמורות במיוחד, כיוון שהן לא רק מסבות לנפגע העבירה נזק ברכוש אלא גם יוצרות נזק כלכלי למשק, ועלולות אף להביא לפגיעה בגוף או בנפש.

לפיכך, בחוק העונשין קבועות מספר התנהגויות האוסרות על נטילה של רכוש ללא הסכמת נפגע העבירה לצורך שלילת קבע.

לדוגמה עבירות של גניבה בידי עובד ציבור, גניבה בידי עובד, גניבה בידי מנהל, גניבה בידי מורשה או דרישת נכס באיומים.

יחד עם זאת, לאור המגוון הרחב של העבירות כל מעשה נבדק לפי נסיבותיו. למשל היקף הרכוש והאופן שבו בוצע המעשה יכול להשפיע על העונש ואף על סיווג העבירה.

במסגרת הייעוץ המשפטי המוענק ללקוחותיי, אני בוחן היטב את העבירה המיוחסת להם, את הראיות נגדם, את נסיבות ביצוע העבירה ואת נסיבותיו האישיות של החשוד. בתום הבחינה, אני נלחם ביתר שאת שהלקוח שלי יקבל משפט צודק, שהוא לא יורשע בעבירה שלא ביצע, ושזכויותיו ימוצו עד תום. 

מניסיוני, עורך דין פלילי הבקיא בעבירות מסוג זה יוכל במקרים המתאימים להוביל להפחתת עבירות, להמרתן בעבירות קלות יותר ואף לזיכוי. רוצים לדעת יותר על עבירות רכוש? צרו קשר עכשיו.

צור קשר

וידאו

נגן וידאו

עו״ד שי גרין מציג: המשפט הפלילי

נגן וידאו

הרצאה בכנס על חזקת החפות

המלצות

בחירה נכונה

התקשרו למספר:

או השאירו שם וטלפון ונדבר בהקדם.

צריכים עוד מידע?

התקשרו למספר:

או השאירו פרטים ונשוחח מאוחר יותר

הירשמו לרשימת הדיוור עכשיו

וקבלו עדכונים תקופתיים על מאמרים משפטיים חדשים

צריכים ללכת?

התקשרו למספר:

או השאירו פרטים ונשוחח מאוחר יותר