עבירות מין

עבירות מין הן שם כולל לשלל התנהגויות מיניות פוגעניות החל מהטרדות מיניות, התנהגות מינית בציבור, מגע מיני וכלה באונס ובמעשה סדום.

למעשה עבירות אלה קשורות בפגיעה מינית באדם על ידי מגע, חשיפת מראות מיניים או דיבורים מיניים, וזאת ללא הסכמת נפגע העבירה.

העבירות מוגדרות בחוק העונשין ובחוק למניעת הטרדה מינית. חוק העונשין אוסר על אונס, בעילה אסורה בהסכמה, מעשה סדום, מעשה מגונה ומעשה מגונה בפומבי.

החוק למניעת הטרדה מינית אוסר על סחיטה באיומים כאשר המעשה שנפגע העבירה נדרש לבצע הוא בעל אופי מיני, וכן על התייחסויות או הצעות חוזרות בעלות אופי מיני כאשר נפגע העבירה הראה למטריד כי אינו מעוניין בהצעות כאמור או כאשר יש ביניהם יחסי מרות כלשהם.

מעבר לעונש הנקוב בחוקים אלה, עבריין מין מוגדר ככזה גם בשירות בתי הסוהר במהלך ריצוי המאסר. לפיכך, אסיר שהורשע בעבירת מין יזדקק להערכת מסוכנות מינית לפני שיצא לחופשה או יופיע לפני וועדת השחרורים בעניינו. להערכה זו יש השפעה משמעותית על ההחלטות המתקבלות בעניינו.

בדומה לכך, אם עבירות המין בוצעו בתוך המשפחה אזי יש להידרש לחוות דעת של ועדת גילוי עריות בשאלות הנוגעות לתנאי מאסרו של עבריין המין ולשחרורו המוקדם.

נוסף על כך, לגבי עברייני מין קיימים חוקים המגבילים את פעולותיהם גם לאחר ההליך הפלילי וריצוי העונש. למשל חוק ההגנה על הציבור מפני ביצוע עבירות מין נחקק במטרה להגן על הציבור מפני ביצוע עבירות מין חוזרות, ומטיל מגבלות שונות על העבריין. בדומה לכך, החוק למניעת העסקה של עברייני מין במוסדות אוסר על מעסיק להעסיק במוסדות מסוימים בגיר שהורשע בעבירת מין שאותה ביצע בהיותו בגיר. כמו כן, חוק מגבלות על חזרתו של עבריין מין לסביבת נפגע העבירה נחקק במטרה להגן על נפגע העבירה מנזק נוסף שעלול להיגרם לו מהיתקלות תדירה בעבריין המין שפגע בו, ואף הוא מאפשר להטיל מגבלות שונות.

ניתן לראות כי עבירות מין הנן עבירות חמורות ביותר, והדין בגינן עלול להיות קשה עד מאד. לכן, אם הנכם חשודים בביצוע עבירות מסוג זה מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי.

צור קשר

וידאו

נגן וידאו

עו״ד שי גרין מציג: המשפט הפלילי

נגן וידאו

הרצאה בכנס על חזקת החפות

המלצות

בחירה נכונה

התקשרו למספר:

או השאירו שם וטלפון ונדבר בהקדם.

צריכים עוד מידע?

התקשרו למספר:

או השאירו פרטים ונשוחח מאוחר יותר

הירשמו לרשימת הדיוור עכשיו

וקבלו עדכונים תקופתיים על מאמרים משפטיים חדשים

צריכים ללכת?

התקשרו למספר:

או השאירו פרטים ונשוחח מאוחר יותר