עבירות הימורים

בישראל חל איסור על הימורים למעט אלו המוסדרים בחוק.  לפיכך, ישנה אחריות פלילית לכל הנוגעים להשתתפות, לארגון או לעריכת הימורים או משחקים אסורים. כל אלה יחד מהוות עבירות הימורים.

ההצדקה לאיסור היא החשש מהתמכרות ונזקים למהמר ולסביבתו כתוצאה מההתמכרות. כתוצאה מכך, משחקים שבהם עשויים לזכות בכסף, שווה כסף או טובת הנאה כאשר התוצאות תלויות בגורל יותר מאשר בהבנה או ביכולת, הנם מחוץ לחוק.

לאור זאת, אסור לארגן או לערוך משחקים אסורים, הגרלות או הימורים, אסור להשתתף במשחקים כגון אלה, אסור להציע השתתפות במשחקים אלה ואסור להחזיק או לנהל מקום לעריכת משחקים אסורים, הגרלות או הימורים.

העונש בגין עבירות אלה עלול להיות קנס כספי או מאסר לפי חומרת העבירה. נוסף על כך, החוק מקנה אפשרות לחלט רכוש המשמש להימורים או לסגור מקומות הימורים.

מצד שני, החוק מגדיר גם מתי מותר לערוך משחקי הימורים והגרלות:

כאשר ההימורים נערכים על ידי קבוצה סגורה של אנשים, אינם חורגים מגדר שעשוע ואינם נערכים במקום של משחקים אסורים, מותר לערוך אותם. הדוגמה המובהקת ביותר למשחק הימורים מותר היא קבוצת חברים הנפגשת בבית של אחד מהקבוצה למשחק קלפים.

בשנים האחרונות ישנה עלייה בעבירות מחשב לביצוע עבירות שונות וביניהן עבירות ההימורים. לכן, בית המשפט קבע כי ארגון או עריכה של משחקים אסורים, הימורים והגרלות באינטרנט מהווים אף הם עבירה פלילית. יש לציין כי בתי המשפט מתייחסים להימורים באינטרנט ביתר חומרה. וזאת כיוון שהגישה להימורים באינטרנט היא נוחה יותר למהמר, בנוסף האינטרנט מקנה גישה למספר רב של מהמרים, וישנו חשש לביצוע עבירות נלוות כגון הונאה והלבנת כספים.

לכן, במקרה של הגשת כתב אישום בעבירות הימורים, מומלץ לשכור עורך דין פלילי הבקיא בתחום שיוכל לסייע באופן המקצועי והיעיל ביותר.

צור קשר

וידאו

נגן וידאו

עו״ד שי גרין מציג: המשפט הפלילי

נגן וידאו

הרצאה בכנס על חזקת החפות

המלצות

בחירה נכונה

התקשרו למספר:

או השאירו שם וטלפון ונדבר בהקדם.

צריכים עוד מידע?

התקשרו למספר:

או השאירו פרטים ונשוחח מאוחר יותר

הירשמו לרשימת הדיוור עכשיו

וקבלו עדכונים תקופתיים על מאמרים משפטיים חדשים

צריכים ללכת?

התקשרו למספר:

או השאירו פרטים ונשוחח מאוחר יותר