חקירה באזהרה במשטרה

ייעוץ לפני חקירה במשטרה: למה חשוב להתייעץ לפני חקירה או מתן עדות במשטרה?

חשוב ביותר להתייעץ טרם הליך החקירה, שכן אופן ההתנהלות של חשודים ועדים בהליך החקירה משפיע על המשך ההליך הפלילי. במסגרת הייעוץ מטעמי לחשודים ולעדים שנקראו לחקירת משטרה, אני מסביר ללקוחותיי מה צפוי להם בהליך החקירה, וכיצד הם זכאים להתנהל בה לאור זכויותיהם. זאת על מנת להבטיח לא רק את שמירת זכויותיהם אלא גם את מניעת הנזק עבורם בהיבט של המשך ההליך הפלילי.

יש לזכור כי השתתפות בחקירה בין אם כחשוד ובין אם כעד אינה דבר של מה בכך. ויש שיאמרו שזהו אף השלב החשוב ביותר בהליך הפלילי, שכן בו מתבססת התשתית הראייתית.

זאת משום שבשלב זה עוסקת הרשות החוקרת באיסוף הראיות. כך מתגבש החשד לביצוע עבירות כלפי מי מהנחקרים, ועל סמך זאת יוחלט האם להגיש כתב אישום ואם כן, נגד מי, באילו עבירות ולאיזה בית משפט. הראיות שנאספו בהליך החקירה הן אלו שיעמדו בבוא היום לעיני בית המשפט, ובהסתמך עליהן תיקבע אשמתו של הנאשם.

לפיכך, חשודים או עדים שאינם יודעים מה צפוי להם בהליך, כיצד להתנהג בו ומה זכויותיהם וחובותיהם בו, עלולים לעמוד לדין ואף למצוא עצמם מורשעים בו. אשר על כן, ישנה משמעות מכרעת לדרך שבה אדם נוהג בהליך זה.

לפיכך, אין זה מפתיע שחקירה שבה כל פיסת מידע, תשובה או אמירה עלולה לשמש כנגד אדם, היא מעמד מלחיץ ומרתיע הזורע פחד ובלבול בקרב רבים ובייחוד בקרב אלו הנקראים אליה לראשונה.

לאור משמעותה כבדת המשקל של החקירה, נקבע על פי חוק והפסיקה, שמרגע שהתגבש חשד לפיו חשוד ביצע עבירה, זכותו להיוועץ בעורך דין (למעט מקרים חריגים ויוצאי דופן).

עורך הדין המייעץ הוא היחיד שיכול לשטוח את כל המידע החיוני בפני החשודים. קרי, להסביר להם את זכויותיהם, ולוודא שיקבלו אותן, להבהיר להם מה צפוי במהלך החקירה, ולאחריה, וכן לציין מה בסמכות החוקרים לבצע במהלכה ומה לא.

זאת ועוד, במסגרת הייעוץ המשפטי עו”ד יוכל לסייע לחשוד להחליט האם לשמור על זכות השתיקה או למסור את גרסתו. ברור כשמש כי מדובר בהחלטה בעלת השלכות משמעותיות על המשך ההליכים, ולכן הייעוץ עם בעל מקצועי הוא קריטי.

הזמן להתייעץ אם כן הוא מיד בקבלת הזימון לחקירה טרם מתן תגובה לחשדות או מסירת עדות שעלולה להתברר כמזיקה ביותר.

יש לדעת כי ייעוץ לפני חקירה הוא הצעד החכם ביותר שניתן לעשות, שכן גיבוש האשמה מתחיל בשלב החקירה!

צריכים ייעוץ לפני חקירה או מתן עדות במשטרה? צרו קשר עכשיו.

צור קשר

וידאו

נגן וידאו

עו״ד שי גרין מציג: המשפט הפלילי

נגן וידאו

הרצאה בכנס על חזקת החפות

המלצות

חקירה במשטרה

חקירה במשטרה משמשת כשלב הראשון בהליך הפלילי, ובאמצעותה ניתן לברר האם אכן בוצע דבר העבירה. כמו כן, לאורך החקירה יתבצע איסוף הראיות כנגד החשוד בעבירה. היות ולחקירה המשטרתית השלכות רבות על המשך ההליך, כמו גם על ניהול התיק, רצוי להסתייע בשירותיו של עורך דין מקצועי. לייעוץ, ליווי וטיפול משפטי מהמעלה הראשונה, יש לפנות אל עו”ד פלילי שי גרין. עורך דין שי גרין מתמחה בייצוג חשודים, נאשמים, אסירים ונפגעי עבירה לאורך כל שלבי ההליך הפלילי. מענה מתקדם זה ניתן תוך ליווי אישי, רמת זמינות גבוהה ומתן יחס אישי, אדיב ונאמן. 

חקירה במשטרה – להתכונן לכך היטב בעזרתו של עו”ד פלילי 

קבלת זימון לחקירה במשטרה הוא מצב מורכב, ולא נעים כלל. במקרים בהם גם אתם נמצאים בפתחה של חקירה משטרתית, רצוי לברר מספר פרטים חשובים, כמו גם לבחון מהו דבר העבירה בה אתם מואשמים לכאורה. כמו כן, ולפני שיגיע מועד החקירה בפועל, רצוי לפנות אל עורך דין פלילי. כך, ניתן יהיה להתכונן כראוי אל החקירה. 

חשוב להדגיש, בשלב זה, כי אין צורך להתמודד עם תקופה זו לבדכם – בייחוד בהיבט משפטי. במילים אחרות, ומשום שכל דבר שתאמרו לאורך החקירה עלול להשפיע לרעה או לטובה על המשך החקירה – רצוי להתכונן לכך בהקדם ובאופן יסודי. כמו כן, רבים אינם מודעים לזכויותיהם לאורך חקירה משטרתית. בשל כך, ישנה חשיבות רבה בפגישת ייעוץ והכנה בטרם החקירה. 

משום כך, בחירה בעורך דין פלילי היא חשובה מאין כמוה. בבואכם לחפש אחר עו”ד פלילי, רצוי בין היתר לפנות אל סביבתכם הקרובה ולבקש חוות דעת חיובית. כמו כן, רצוי לבדוק מהי הכשרתו של עורך הדין וניסיונו בתחום עיסוקו. 

עורך דין חקירה במשטרה – שי גרין

רצוי לא להקל בכך ראש, ולפנות אל עורך דין פלילי בטרם תתחיל החקירה במשטרה. כך, תוכלו להגיע למועד החקירה כאשר אתם מוכנים, בטוחים ונינוחים. לקבלת מענה משפטי מקצועי, ניתן ליצור קשר עם עו”ד פלילי שי גרין.

חקירה באזהרה

חקירה באזהרה דורשת הכנה יסודית ומוקפדת לנחקר;  הכנה אותה מספק עורך דין פלילי. כך, תוכלו להגיע לחקירה בטוחים ורגועים, כמו גם מודעים למלוא זכויותיכם. אם זומנתם לחקירה, וברצונכם לקבל ייעוץ משפטי, ניתן ליצור קשר עם עו”ד פלילי שי גרין. לעורך דין שי גרין תואר ראשון במדעי המחשב ובמשפטים וגם תואר שני במשפטים עם התמחות במשפט הפלילי. בנוסף, עו”ד גרין עבד בעברו במחלקת החנינות ובפרקליטות הפלילית במשרד המשפטים.

חקירה באזהרה – להתכונן כראוי ולהגיע מוכן 

זימון לחקירה באזהרה מעורר אצל אנשים רבים תחושה קשה – בייחוד כאשר מדובר באלו המתמודדים עם מצב זה לראשונה. אין ספק, זוהי סיטואציה מאתגרת ומומלץ לעבור אותה עם התמיכה והסיוע הרלוונטיים. במילים אחרות, ובמקרים בהם אתם עומדים בפני חקירה באזהרה, רצוי לפנות אל עורך דין פלילי. 

בין אם זומנתם לחקירה בגין עבירות בתחום המרמה, אלימות, רכוש או סמים – בטרם תתייצבו בחקירה באזהרה, יש לקבל ייעוץ מעו”ד. בזכות פגישת הייעוץ, תשכילו להבין מהן זכויותיכם, תגיעו מוכנים לכל סוג של תרגיל חקירה, ותוכלו לספק מענה ומידע רלוונטי בקור רוח מבלי ליפול בלשונכם. כלומר, החל מאופי החשדות המוגשים כנגדכם, חשיבותן של שיחות המסדרון כחלק משיטות החקירה, הצגתם של המסמכים הרלוונטיים, הקלטות וסרטוני וידאו שלכאורה מספקים הוכחה על ביצוע העבירה ועד החתימה על העדות שנתתם בסיום החקירה – יש לוודא כי אתם אכן מוכנים לכל חלק וחלק בחקירה, וכי אתם עומדים תחת הלחצים בהצלחה. 

חקירה תחת אזהרה במשטרה

אמנם המחוקק קבע זכויות המיטיבות עם הנחקרים באזהרה, אך בפועל לא כולם בקיאים בזכויות אלו. על מנת להתמודד עם החקירה כראוי, יש ליצור קשר עם עו”ד פלילי שי גרין. עורך דין שי גרין מחזיק בידע ובניסיון רב בתחום המשפט הפלילי. החל מייצוג חשודים, נאשמים, אסירים ונפגעי עבירה – עורך דין שי גרין מספק ליווי אישי מקצועי, ברמת זמינות גבוהה ויחס אישי. 

תוכן עניינים

בחירה נכונה

התקשרו למספר:

או השאירו שם וטלפון ונדבר בהקדם.

צריכים עוד מידע?

התקשרו למספר:

או השאירו פרטים ונשוחח מאוחר יותר

הירשמו לרשימת הדיוור עכשיו

וקבלו עדכונים תקופתיים על מאמרים משפטיים חדשים

צריכים ללכת?

התקשרו למספר:

או השאירו פרטים ונשוחח מאוחר יותר