בקשות חנינה

בקשות חנינה: למי, מתי ואיך?

סמכות הנשיא לחנינה היא נושא שבקיאותי בו רבה, ובמקרים המתאימים אני מגיש עבור לקוחותיי בקשות חנינה.  כשאלו מתקבלות ניתנת ללקוח הזדמנות להשתלב בחברה מחדש.

רבים אינם מודעים לכך, אך כל אדם רשאי לבקש מהנשיא להתערב בעניינו המשפטי באמצעות חנינה. בין אם מדובר באסיר המבקש לקצר את תקופת המאסר שהוטלה עליו, ובין אם בהחלטה שיפוטית פלילית אחרת.

ישנם סוגים שונים של בקשות חנינה. החל מבקשה לקציבת עונש מאסר עולם, דרך בקשה להקל בעונש המאסר וכלה בבקשה למחיקת רישום פלילי והקלה בהחלטות ועונשים אחרים. בתוך כך ניתן לבקש למשל הקלה בצו שירות מבחן או בצו שירות לתועלת הציבור (צו של”צ), הקלה בעונש של התליית רישיון מקצועי שהוטל בעקבות הליכי משמעת, הקלה בעונש פסילת רישיון נהיגה ואף הקלה בקנסות פליליים.

לא זו בלבד שהאדם רשאי לבקש חנינה עבור עצמו, אלא גם בא כוחו או קרוב משפחתו מדרגה ראשונה רשאי לעשות זאת עבורו.

יש לציין כי סמכות החנינה אינה חלק ממערכת המשפט. אין המדובר בערעור על החלטות בתי המשפט, אלא בסעד של חסד ורחמים המיועד למקרים חריגים בהם מתקיימות נסיבות ייחודיות ויוצאות דופן.

כאמור, נשיא המדינה הוא בעל הסמכות לחון עבריינים ולהקל בעונשם או להמיר אותו בעונש אחר. ואולם, הסמכות לבחון את בקשות החנינה נתונה בידי מחלקת החנינות שבמשרד המשפטים. היא זו שאוספת את המידע הרלוונטי לרבות חוות הדעת הדרושות, ומגבשת המלצה. לאחר מכן, המלצתה מובאת בפני שר המשפטים, והוא ממליץ לפני הנשיא האם לקבל את הבקשה או לדחותה.

מבחינת משך הטיפול בבקשות, בשל הצורך באיסוף המידע לבקשה, קבלת חוות דעת מהגורמים המוסמכים ובחינת הבקשות, יש לזכור כי ככלל הטיפול בבקשות מסוג זה הוא טיפול ממושך.

בהיותי יוצא מחלקת החנינות, הליכי גיבוש ההמלצה ידועים לי היטב. אני ממקסם ידע זה לטובת לקוחותיי, כך שבמקרים המתאימים הם יוכלו ליהנות מאפשרות החנינה.

באופן זה אני מאפשר ללקוחותיי, אשר מתקיימות בהם אותן נסיבות ייחודיות ויוצאות דופן, ליהנות מחסדיו ומרחמיו של כבוד הנשיא ולזכות שוב בחייהם כאנשים חופשיים.

רוצים לדעת איך ניתן להגדיל את סיכויי הבקשה שלכם להתקבל? צרו קשר.

צור קשר

וידאו

נגן וידאו

עו״ד שי גרין מציג: המשפט הפלילי

נגן וידאו

הרצאה בכנס על חזקת החפות

המלצות

תוכן עניינים

בחירה נכונה

התקשרו למספר:

או השאירו שם וטלפון ונדבר בהקדם.

צריכים עוד מידע?

התקשרו למספר:

או השאירו פרטים ונשוחח מאוחר יותר

הירשמו לרשימת הדיוור עכשיו

וקבלו עדכונים תקופתיים על מאמרים משפטיים חדשים

צריכים ללכת?

התקשרו למספר:

או השאירו פרטים ונשוחח מאוחר יותר