בקשות לסגירת תיק חקירה

בקשות לסגירת תיק חקירה

כידוע, על הרשות החוקרת לפתוח בחקירה כאשר נודע לה על ביצוע עבירה. אולם, במקרים מסוימים בסמכותו של קצין משטרה להחליט על סגירת התיק טרם נחקרו כלל החשדות. במקרים אלו התיק ייסגר ללא חקירה מלאה.

ואולם, במידה שהוחלט להמשיך ולחקור את החשדות עד תום, עם סיום החקירה הרשות החוקרת תעביר את תיק החקירה ליחידה התובעת. היחידה התובעת תבחן בתורה את חומר הראיות, ותחליט האם להגיש כתב אישום. אם היחידה התובעת תחליט שלא להגיש כתב אישום, משמעות החלטתה היא כי התיק ייסגר והטיפול בו יסתיים. במקרה זה, הרשות החוקרת תעביר לחשודים ולנפגעי העבירה מכתב המודיע על סגירת התיק.

תהליכים אלה מערבים כאמור הן את הרשות החוקרת והן את הרשות התובעת, ולפיכך אורכים זמן רב.  

הלכה למעשה, לעתים החקירה מסתיימת, אולם התיק נשאר פתוח, והחשוד נותר עם עננה כבדה בעודו ממתין לבירור דינו. המציאות מלמדת כי תקופות אלה שבהן התיק נותר פתוח, עלולות להימשך חודשים ואף שנים.

מעבר לנטל הנפשי הכבד שהחשוד נאלץ לשאת כל עוד אין הכרעה בעניינו, לא אחת הדבר משליך על חייו ומגביל אותו במספר היבטים. לעתים לא יוכל לקבל קידום בעבודה, פעמים אחרות לא יוכל להוציא רישיון לנשק, וכן לפרקים לא יוכל לעבוד עם גורמי ביטחון, להוציא דרכון זר וכדומה.

חשוב לציין, כי פניה יזומה לרשות החקירה או התביעה בעניין תיק חקירה פתוח עלולה להסב נזק לחשוד. בתוך כך יש לזכור, כי חלוף הזמן פועל לטובתו של החשוד – העבירה עשויה להתיישן, הראיות עשויות להיפגם, האינטרס הציבורי להעמדה לדין יכול להיחלש וכיוצא בזה.

הגשת בקשות לשינוי עילת סגירת תיק החקירה – עורך דין שי גרין  

מתוך הבנה של הנזק הכבד לחשודים במקרה של תיק חקירה פתוח ללא הצדקה, אני מלווה חשודים גם לאחר סיום החקירה, ופונה בדרישה יזומה לסגירת התיק רק במקרים מתאימים שבהם הלקוח לא יינזק ועניינו יקודם.

במקרים אלו אני מגיש בקשה מסודרת לסגירת תיק החקירה מן הדין ומן הצדק. מרגע הגשת הבקשה אני עושה שימוש נרחב בידיעותיי המשפטיות ובניסיוני על מנת להוביל לסגירת התיק מוקדם ככל הניתן. כך הלקוח יכול להמשיך בחייו, וזאת מבלי שתרחף מעליו עננת חשדות שאין בה ממש.

רוצים לדעת כיצד ניתן להגדיל סיכויי קבלה של בקשות לסגירת תיק חקירה ?צרו קשר.

צור קשר

וידאו

נגן וידאו

עו״ד שי גרין מציג: המשפט הפלילי

נגן וידאו

הרצאה בכנס על חזקת החפות

המלצות

תוכן עניינים

בחירה נכונה

התקשרו למספר:

או השאירו שם וטלפון ונדבר בהקדם.

צריכים עוד מידע?

התקשרו למספר:

או השאירו פרטים ונשוחח מאוחר יותר

הירשמו לרשימת הדיוור עכשיו

וקבלו עדכונים תקופתיים על מאמרים משפטיים חדשים

צריכים ללכת?

התקשרו למספר:

או השאירו פרטים ונשוחח מאוחר יותר