ביטול רישום פלילי | מחיקת רישום משטרתי

בקשות למחיקת רישום פלילי או משטרתי

התדפיס הפלילי מורכב מרישום פלילי ומרישום משטרתי. רישום פלילי משמעו תיעוד משפטי של הרשעת אדם בבית המשפט. רישום משטרתי משמעו תיעוד תיקי חקירה פתוחים וסגורים לצד עילת הסגירה. לשני סוגי הרישום, פלילי או משטרתי, עשויות להיות השלכות מרחיקות לכת על האדם לכל אורך חייו בהיבטים שונים כגון: תעסוקה, מגורים ולימודים אקדמיים.

זכות העיון מאפשרת לכל אדם לפנות לתחנת משטרה ולקבל את תדפיס הרישום הפלילי והרישום המשטרתי כדי לדעת מה הם הרישומים הקיימים על שמו. זאת לצד מועדי ההתיישנות או המחיקה של הרישומים. בהתאם לכך, ניתן להגיש בקשות ביטול ומחיקה, לעתור לשינוי עילת הסגירה ולפעול לתיקון טעויות, קיצור מועדי התיישנות או מחיקה וכיוצא בזאת.

תקופת התיישנות או מחיקה 

לרוב, להרשעה על ידי בית המשפט ישנה תקופת התיישנות או מחיקה מוגדרת, אשר משתנה בין עבירה לעבירה בהתאם לחומרתה. זאת פרט למספר מועט של עבירות שלא חלה עליהן תקופת התיישנות או מחיקה. יש לציין כי תקופת המחיקה נספרת החל מתום תקופת ההתיישנות.

מבחינת הגישה למידע, לאחר התיישנות ההרשעה רק גופים מסוימים יוכלו לקבל את המידע לגביה, ולאחר מחיקת ההרשעה רק מספר מצומצם אף יותר של גופים יוכל לקבל מידע זה.

על מנת לקצר את תקופת ההתיישנות או המחיקה של הרישום הפלילי, ניתן להגיש בקשה לחנינה מנשיא המדינה. להרחבה בנושא זה ניתן לעיין בדף בקשות חנינה.

לקיצור תקופת ההתיישנות או המחיקה של הרישום המשטרתי, ישנה אפשרות להגיש בקשה למשטרה. באופן עקרוני, לתיעוד המשטרתי בתדפיס אין תקופת התיישנות או מחיקה. אולם, במידה שהבקשה מתקבלת, הרישום המשטרתי נמחק כך שגם הגורמים הזכאים לקבלת המידע על פי חוק, לא יוכלו לראותו.

הגשת בקשות למחיקת רישום פלילי או משטרתי – עורך דין שי גרין  

ביטול הרישומים הפליליים והמשטרתיים של כל אחד ואחת מלקוחותיי מהווה עבורי מטרה שלשמה אני נלחם בכל האמצעים שברשותי. וזאת על מנת לאפשר להם להמשיך בחייהם ללא פחד ומורא שמא הרישום הפלילי יצר את צעדיהם בעתיד.

השימוש שאני עושה בניסיון הרב שצברתי כמו גם בבקיאותי המשפטית, וכן הפנייה לגורמים הנכונים בצורה המדויקת ביותר, מאפשרים ללקוחותיי לקבל את התשובה החיובית לה קיוו.

רוצים לדעת יותר על בקשות למחיקת רישום פלילי או משטרתי?  צרו קשר בהקדם!

צור קשר

וידאו

נגן וידאו

עו״ד שי גרין מציג: המשפט הפלילי

נגן וידאו

הרצאה בכנס על חזקת החפות

המלצות

ביטול ומחיקת רישום משטרתי 

מחיקת רישום משטרתי יתבצע על ידי שינוי עילת הסגירה לחוסר אשמה. כלומר, לאנשים רבים ישנו רישום משטרתי הנסגר בעילה של חוסר עניין לציבור או בשל חוסר ראיות. כדי שההשלכות של עילת הסגירה הללו לא ישפיעו לרעה על עתידכם, רצוי להגיש בקשה לשינוי העילה – ולסגירת התיק אחת ולתמיד בחוסר אשמה. לקבלת מענה בנושא זה, יש לפנות אל עו”ד פלילי שי גרין. עורך דין זה מחזיק בידע ובניסיון רב בייצוג חשודים, נאשמים, אסירים ונפגעי עבירה. מענה זה מתבצע תוך ליווי אישי של הלקוח, רמת זמינות גבוהה לכל מקרה ומתן יחס אדיב, מקצועי ונאמן.

מחיקת רישום משטרתי – דגשים שונים

מביעים עניין בנושא מחיקת רישום משטרתי? ראשית, רצוי להבין את משמעותו של רישום מסוג זה. הרישום המשטרתי מתבצע כאשר נפתח תיק כנגד אדם בחשד לביצוע עבירה פלילית. הרישום המשטרתי כולל למשל, רישום של תיקי משטרה סגורים כמו גם כאלו הנמצאים בהליכי חקירה בשלבים שונים. כמו כן, חשוב לציין כי התיק יישאר בגדר רישום משטרתי, עד לשלב בו בית המשפט יגיע להחלטה בגינו. במקרים בהם בית המשפט יקבע כי יש להרשיע את הנאשם – רישום התיק הופך לפלילי. כאשר בית המשפט מחליט לזכות את הנאשם, התיק הופך למבוטל מפלט המרשם הפלילי. 

במקביל לכך, ישנם תיקים משטרתיים רבים שנסגרו עקב חוסר עניין לציבור או חוסר ראיות. סגירת התיק מחוסר אשמה מצביע על כך שהאדם לא ביצע בפועל את העבירה שייחסו לו. אם וכאשר הרישום המשטרתי נסגר עקב אחת מ-2 העילות הראשונות, רצוי לפנות אל עורך דין פלילי – לצורך שינוי העילה. זאת לשם מחיקת הרישום ביעילות.

מחיקת רישום משפטי – לבצע את הפעולה במקצועיות ובאחריות 

כדי למחוק את הרישום המשטרתי כראוי, יש לפנות אל עורך דין פלילי. שיתוף פעולה זה יוביל לתוצאה הרצויה, תוך ניהול מדויק של תהליך העבודה. למענה מקצועי בתחום זה, ניתן ליצור קשר עם עו”ד פלילי שי גרין. ביטול רישום פלילי במשטרת ישראל

ביטול רישום פלילי מהתדפיס הפלילי יתבצע על ידי בקשת חנינה לנשיא המדינה. אבל במקום להתמודד עם מצב זה לבדכם, רצוי להסתייע בשירותיו של עורך דין פלילי מקצועי. כך יתנהל ההליך כראוי, ביעילות ועל הצד הטוב ביותר. לפרטים נוספים על נושא זה, ניתן לפנות אל עו”ד פלילי שי גרין. עו”ד זה מחזיק בידע ובניסיון רב בכל הנוגע אל ייצוג חשודים, נאשמים, אסירים ונפגעי עבירה. כמו כן, עו”ד גרין עבד בעברו במחלקת החנינות במשרד המשפטים והוא בעל ידע רב בנושא. לבסוף הבקשה מוגשת כהלכה, תוך ליווי אישי של הלקוחות וברמת זמינות גבוהה.

ביטול רישום פלילי – מה חשוב לדעת?

בקשה לביטול הרישום מהמרשם הפלילי מתקבלת במקרים מגוונים בהתאם למהות העבירות, חומרת העבירות, הזמן שעבר מזמן ביצוע העבירה, קיומו של רישום משטרתי אחר, נסיבות אישיות ועוד. כל עוד הרישום הפלילי קיים בתדפיס הפלילי כלומר, בגיליון המרשם הפלילי, הוא נחשב כעבר פלילי. ועבר פלילי כידוע יכול למנוע מבעליו להתקבל לעבודה מסוימת, להחזיק ברישיון לאקדח, לעבור סיווג בטחוני ועוד. לכן ועל מנת להגיש בקשת חנינה ועל ידי כך לבצע ביטול רישום פלילי כראוי, יש לפנות אל עורך דין מקצועי – ולהסתייע בשירותיו.

בבואכם להתחיל בתהליך, רצוי להבין מספר דגשים חשובים. ראשית, הבקשה לביטול הרישום הפלילי תתקבל גם בהתאם לתקופת ההתיישנות ולתקופת המחיקה הרלוונטית. מעבר לכך, חשוב לציין הבקשה לביטול רישום פלילי תלויה באמות מידה של חסד ורחמים. ואולם, כאשר מתקבלת בקשה לביטול רישום פלילי, הרישום היה כלא היה.

עורך דין ביטול רישום פלילי שי גרין

במידה ויש לחובתכם רישום פלילי אשר מונע מכם להמשיך בחייכם ומצר את צעדיכם, טוב תעשו אם תתייעצו בעורך דין פלילי שיוכל לסייע לכם למחוק את הרישום. עו”ד גרין מחזיק בניסיון רב בתחום זה, ובעברו עבד במחלקת החנינות במשרד המשפטים. כלומר לעורך דין גרין ידע ייחודי המקנה לו אפשרות להגדיל עבור לקוחותיו את סיכויי ההצלחה של הבקשה להתקבל. מעבר לכך, עו”ד גרין מלווה את לקוחותיו באופן אישי, באדיבות ובמקצועיות לאורך כל הדרך.

תוכן עניינים

בחירה נכונה

התקשרו למספר:

או השאירו שם וטלפון ונדבר בהקדם.

צריכים עוד מידע?

התקשרו למספר:

או השאירו פרטים ונשוחח מאוחר יותר

הירשמו לרשימת הדיוור עכשיו

וקבלו עדכונים תקופתיים על מאמרים משפטיים חדשים

צריכים ללכת?

התקשרו למספר:

או השאירו פרטים ונשוחח מאוחר יותר