בקשות לשינוי עילת סגירת תיק חקירה

בקשות לשינוי עילת סגירה

עילת סגירת תיק החקירה עלולה להשפיע על המשך חייו של האדם. רישום משטרתי עלול להגביל את האדם במספר תחומים, למשל בקבלה למקום עבודה, בנשיאת נשק ובעבודה עם גורמים ממשלתיים.

ישנו הבדל מהותי בין עילות הסגירה השונות כאשר רישום משטרתי מטיל צל כבד על האדם, ומצר את דרכיו בעתיד, ואילו סגירת התיק בהעדר אשמה מנקה אותו מכל חשד.

לאור זאת, עומדת לרשות החשוד הזכות לבקש את שינוי עילת הסגירה. רוצה לומר, החשוד יכול לפנות לגורם שסגר את התיק ולבקש ממנו לשנות את עילת הסגירה כך שתטיב עמו.

סוגי עילות סגירה של תיקים משטרתיים 

העדר עניין לציבור: אם התיק נסגר בעילת העדר עניין לציבור או בשמה החדש “במכלול הנסיבות–נסיבות שאינן מתאימות להעמדה לדין”, המשמעות היא שקיימות ראיות לביצוע העבירה, אך אין עניין בהעמדה לדין בגינה.

לצורך סגירת התיק בעילה זו שוקלים בין היתר את חומרת המעשה, הנסיבות האישיות של החשוד, הנסיבות האישיות של נפגע העבירה, ועומסי התביעה ובית המשפט. השיקולים השונים לסגירת התיק בעילה זו מפורטים בהנחיית פרקליט המדינה ובפסיקת בתי המשפט. סיבת סגירה זו תתועד ברישום המשטרתי של החשוד.

חוסר ראיות מספיקות להעמדה לדין: כאשר התיק נסגר בעילת חוסר בראיות מספיקות להעמדה לדין, אין די בראיות שנאספו להוכחת אשמתו של אדם ברף הפלילי הנדרש. סיבת סגירה זו תתועד ברישום המשטרתי של החשוד.

התיק נסגר בעילה של העדר אשמה: כאשר התיק נסגר בעילה של העדר אשמה, המשמעות היא כי אין חשד סביר שהתבצעה עבירה על ידי החשוד. כאשר תיק נסגר בעילת חוסר אשמה, הרישום נמחק מרישומי המשטרה.

הגשת בקשות לשינוי עילת סגירת תיק החקירה – עורך דין שי גרין 

סיבת סגירת תיק החקירה עלולה להיות בעלת השלכות חמורות על הלקוח. לפיכך, אני עושה כל שביכולתי על מנת שתיקי החקירה של לקוחותיי יסגרו בחוסר אשמה. ככל והתיק לא נסגר מעילה זו, אני מגיש במקרים המתאימים בקשות לשינוי עילת סגירה.

במקרים אלו אני פונה לרשויות, ודורש מהן לשנות את עילת הסגירה באופן שיטיב עם לקוחותיי וינקה את שמם. וזאת תוך שימוש בניסיון הרב שרכשתי, בבקיאותי ברזי המשפט ובפנייה לגורמים הנכונים באופן מדויק, שיביא לסיכויים גבוהים לקבלת תשובה חיובית.  כאשר בקשות אלו מתקבלות, הלקוח יכול להמשיך בחייו ללא ספק של חשד בזכאותו שעלול לכרסם באופן משמעותי באיכות חייו.  

רוצים לדעת יותר על בקשות לשינוי עילת סגירה? צרו קשר.

צור קשר

וידאו

נגן וידאו

עו״ד שי גרין מציג: המשפט הפלילי

נגן וידאו

הרצאה בכנס על חזקת החפות

המלצות

תוכן עניינים

בחירה נכונה

התקשרו למספר:

או השאירו שם וטלפון ונדבר בהקדם.

צריכים עוד מידע?

התקשרו למספר:

או השאירו פרטים ונשוחח מאוחר יותר

הירשמו לרשימת הדיוור עכשיו

וקבלו עדכונים תקופתיים על מאמרים משפטיים חדשים

צריכים ללכת?

התקשרו למספר:

או השאירו פרטים ונשוחח מאוחר יותר